راهب چینی زندگی اش را وقف نجات 8000 سگ می کند

راهب چینی زندگی اش را وقف نجات 8000 سگ می کند _ او برای آن ها خانه های جدید در سراسر جهان پیدا می کند.

کارمای مثبت در انتظار راهبی بودایی است که دهه های زندگی اش را صرف نجات سگ های ولگرد شانگهای و آوردن به صومعه یا پیدا کردن خانه های جدید برای آن ها کرده است تا در آرامش و آسایش زندگی کنند.

از سال 1994، ژی شیانگ بیش از 8000 سگ بی خانمان را از خیابان های چین نجات داده است و از همه ی آن ها مراقبت می کند.

بالاترین هدف در آیین بودایی، رسیدن به چهارمین مرحله ی آگاهی است، بدین گونه که  هنگامی که فرد متوجه می شود زندگی یک توهم است، تله ی واقعیت از بین می رود. با این حال مقدس ترین راهبان ، بودیساتووا ها ، این مسیر را انتخاب نمی کنند و در عوض، مانند شیانگ 51 ساله در این جهان باقی می مانند تا به مردم برای فرار از چرخه ی زندگی کمک کنند.

شیانگ در حال حاضر با کمک داوطلبان و نیروی کار معبد Bao’en خود ، از صدها گربه و سگ مراقبت می کند. با هزینه ای نزدیک به 2.5 میلیون دلار در هر سال، شیانگ سعی می کند تا آنجا که می تواند با استفاده از شبکه های اجتماعی از صاحبان حیوانات خانگی کمک بگیرد و آن ها را به خانه هایی در خارج از کشور بفرستد. تاکنون 300 سگ توسط خانواده های کانادایی ، آمریکایی و آلمانی پذیرفته شده اند. با این که شیانگ یک دامپزشک آموزش دیده نیست ولی مانند یک حرفه ای حیوانات را نجات می دهد و با این که بسیاری از آن ها بیمار هستند ولی حیوانات سالم و یا کوچکتر به پناهگاه های سرپرستی و یا مستقیما به آغوش صاحبان جدید فرستاده می شوند.

او در مصاحبه ای به ABC استرالیا گفت: “من فکر می کنم آنها بسیار خوشحال هستند بنابراین احساس می کنم ارزش آن را دارد اما قطعا دلم برای آنها تنگ می شود. رویای من این است که یک روز که وقت آزاد داشتم به خارج از کشور بروم و از آنها دیدن کنم و با هر سگی که نجات داده ام عکس بگیرم. بنابراین وقتی پیر می شوم و نمی توانم راه بروم ، این عکس ها را برای دیدن دارم.”

مطالب مرتبط

نقد کارتون پینوکیو

پینوکیو پینوکیو پویانمایی آمریکایی محصول سال ۱۹۴۰ است که به تهیه ‌کنندگی والت دیزنی و از روی کتاب ماجراهای پینوکیو نوشتهٔ کارلو کلودی ساخته شد. این فیلم، دومین پویانمایی کلاسیک والت دیزنی بود که بعد…

پاسخها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. راهب چینی را دیدم گر چه نمیتوانم مثل بعضی ها حیوانات را دوست داشته شم اما خوشحالم چنین افرادی هستند و دلم میخواهد روزی با این نوع افراد همکاری نزدیک داشته باشم.